Новини

    

 

   

 

 

10 вересня 2014 року на базі Іллінецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ степенів-гімназія №2» відбулося районне методичне обєднання заступників директорів  з виховної роботи та керівників шкільних методичних комісій класних керівників загальноосвітніх шкіл району щодо початку 2014-2015 навчального року.

 

   На засіданні були розглянуті такі питання:

 

1. Завдання районного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи щодо розв’язання проблемного питання на новий навчальний рік та погодження плану роботи районного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи та керівників шкільних комісій класних керівників (керівник РМО – Мельник С.В.).

 

      2.   Рекомендації щодо проведення  уроків мужності та виховних заходів з питань протимінної безпеки  2014/2015 навчальному році. (керівник РМО – Мельник С.В. ).

 

     3. Методичні рекомендації щодо організації виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах у 2014-2015 навчальному році (методист РМК - Плахотнюк М.О. ).

 

     4. Нормативно-правова база виховної роботи, плани виховної роботи класних керівників (методист РМК - Плахотнюк М.О. ).

   Учасники зібрання особливу увагу приділили обговоренню питання ролі патріотичного виховання у роботі навчальних закладів району.

 

 

2. Крокуємо разом із часом

    З 1 жовтня 2014 року в Купчинецькій та Дашівській загальноосвітніх школах І-ІІ ступенів 4 дитини з особливими освітніми потребами розпочали навчання за інклюзивною формою.

   В вищеназваних навчальних закладах в штатний розпис введено по 0,5 штатних одиниць асистента учителя.

 


 

 

 


Впровадження програми "Медіація однолітків"

У загальноосвітніх навчальних закладах Іллінецького району впроваджена програма «Медіація однолітків»

 
Наша область є пілотним регіоном у реалізації програми «Медіація однолітків».
Це інноваційна методика виховання у школярів навичок вирішення конфліктів, зниження їх кількості, попередження випадків насильства серед учнів, покращення загального мікроклімату, встановлення безпечного комфортного освітнього середовища у навчальних закладах, посилення ролі і участі батьків у процесі виховання дітей.
          В загальноосвітніх навчальних закладахІллінецького району впровадження даної програми заплановано на 2012 рік. Ініціатором створення в школах району шкільних служб розв`язання конфліктів стала методист з психологічної служби Галина Животівська, яка познайомилася із відновними підходами до розв’язання конфліктів серед підлітків внаслідок плідної роботи Вінницького обласного центру практичної психології і соціальної роботи, та при підтримці  начальника відділу освіти Іллінецької райдержадміністрації Олексія Животівського, завідуючої комунальним закладом «Іллінецький РМК закладів освіти» Алли Святенко, керівників пілотних навчальних закладів, а саме, Тамари Паламаренко, Михайла Старовірця, Олександра Полішученка, Василя Шиповича, Ярослави Козяр та працівників психологічної служби.  Командний підхід у даному питанні сприяв ефективності впровадження програми.
         Навчання медіації в нашому районі проходило в канікулярний час з 26 по 28 березня 2012 року на базі Іллінецької ЗОШ І – ІІІ ступенів №1. Тамара Павлівна, як директор школи, радо погодилась прийняти учасників навчального тренінгу.
Тренером програми була практичний психолог Турбівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Бойчук Валентина Григорівна, яка є координатором шкільної превентивної профілактичної програми «Медіація однолітків» при допомозі фасилітаторів: Остренюк Юлії, Кирика Олександра, Шульгіної Лілії.
Навчання пройшли 5 практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів: Кеба Л.А. - Іллінецька ЗОШ І – ІІІ ступенів №1, Сімонова Т.В. – Іллінецька ЗОШ І – ІІІ ступенів №3, Резніченко С.С. – Дашівська ЗОШ І - ІІІ ступенів, Гончар І.Р. – Китайгородська ЗОШ І – ІІІ ступенів, соціальний педагог Степанець І.А. – Жорнищенська ЗОШ І – ІІІ ступенів та  методист КЗ «Іллінецький РМК закладів освіти» Животівська Г.А. Всі отримали сертифікати координаторів шкільних служб розв’язання конфліктів.  
Сертифікати медіаторів шкільної служби розв’язання конфліктів отримали 10 учнів загальноосвітніх навчальних закладів району:
 - Садовенко Евеліна та Келип Сергій із Жорнищенської ЗОШ І – ІІІ ступенів;
 - Животівська Тетяна та Висоцький Дмитро із Дашівської ЗОШ І - ІІІ ступенів;
 - Ващак Владислав та Заремба Марина із Іллінецької ЗОШ І – ІІІ ступенів №3;
 - Кирилюк Дарина та Кеба Роман із Іллінецької ЗОШ І – ІІІ ступенів №1;
 - Байда Микола та Шелестюк Анжела із Китайгородської ЗОШ І – ІІІ ступенів.
Навчання проходило в атмосфері взаєморозуміння та доброзичливості. Підлітки виявили активну життєву позицію, можливості конструктивної взаємодії в колі однолітків. Всі учасники у ході тренінгу набули важливого досвіду.
Для українського суспільства особливо актуальними є питання попередження будь-яких негативних явищ в освітньому середовищі. Програма «Медіація однолітків» дає можливість покращити стосунки між однолітками, підвищити психологічну компетентність та культуру  спілкування учасників навчально - виховного процесу.
Тому хочеться побажати учням-медіаторам та координаторам служб розв'язання конфліктів в навчальних закладах Іллінеччини наполегливості у досягненні поставлених цілей.
 
 
03.04.2012 | Aдмін | Читати далі

Фестиваль дружин юних пожежників

Фестиваль дружин юних пожежників на Іллінеччині

       28 березня 2012 року у Районний будинок культури  м. Іллінці з’їхались порівнятись силами на дотепність, гумор та вправність команди з шести районів. Юні рятувальники з Гайсинського, Оратівського, Іллінецького, Немирівського, Липовецького, Тиврівського районів та м. Гнівань підготувались до фестивалю досить серйозно. А це в свою чергу додало чимало роботи членам журі, які в підсумку повинні були визначити кращих серед учасників фестивалю. Під час виступів школярі жартували, співали, танцювали, що створювало неабияку атмосферу свята. Родзинкою цьогорічного фестивалю стало те, що командам організаторами попередньо було запропоновано готувати виступи враховуючи тематику чемпіонату з футболу Євро 2012.  Як і очікувалось, було цікаво та весело. За словами голови журі Інни Олександрівни Коньшиної визначення переможців було справою не з легких, адже  команди показали непогану підготовку. Особливо потішили присутніх своїм виступом господарі свята, команда «Екстримали» та команди з Гайсинського і Липовецького районів. Спільним суддівським рішенням було визначено:
І місце - команда Гайсинського району;
ІІ місце поділили юні рятувальники з Іллінецького та Липовецького районів.
     Попереду обласний фестиваль, який пройде у с. Якушинці, де конкурсантам доведеться змагатися не лише у творчості, а й у спритності.

 

02.04.2012 | Aдмін | Читати далі

Семінар-практикум директорів загальноосвітніх шкіл району

23 лютого 2012 року на базі Городоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено планове заняття постійно-діючого семінару директорів загальноосвітніх шкіл району. Тема семінару " Від іміджу директора - до іміджу навчального закладу ”.
 

Імідж школи можна розглядати як важливий сучасний компонент методичного продукту школи і як додатковий ресурс управління та розвитку освітнього закладу. Формування іміджу навчальної установи — це процес, під час якого створюється бажаний образ на основі наявних ресурсів. Мета створення іміджу — підвищення конкурентоздатності, залучення інвестицій, встановлення та розширення партнерських зв’язків.
 
Невід’ємною складовою іміджу школи є імідж її директора. З точки зору педагогіки, імідж – це цілеспрямовано сформований, інтегральний образ, обумовлений відповідністю внутрішніх і зовнішніх якостей суб’єкта, призначений забезпечити гармонійний взаємовплив цього суб’єкта з навколишнім світом. Більшість дослідників відмічають, що сучасний імідж складає частину культури ділового спілкування. В ньому зацікавлені представники будь-якої публічної професії.
 
Семінар було організовано у формі «Круглого столу». В роботі семінару взяв участь начальник відділу освіти Животівський О.Ю.
 
30.03.2012 | Aдмін | Читати далі

Зустріч керівництва району з лідерами учнівського самоврядування.

23 грудня 2011 року  відбувся "круглий стіл" на тему "Від демократії учнівського колективу - до демократії місцевого самоврядування", в якому взяли участь  лідери учнівського самоврядування 33 шкіл району, заступник голови райдержадміністрації А.Г. Фаріон, керуючий справами районної ради С.А. Семенюк, начальник відділу освіти  О.Ю. Животівський. Метою цього зібрання для лідерів учнівського самоврядування було показати, що вони існують  і активно діють як в межах своїх шкіл, так і в районному  об'єднанні, поділитись своїми здобутками у різних сферах діяльності, розповісти про свої проблеми, а для представників влади - розширити уявлення про інтереси сучасної молоді, про проблеми, які їх хвилюють та досягти разом конструктивного вирішення цих проблем.Від учнівського самоврядування виступили: Скарбовійчук Дарина - лідер районного учнівського об'єднання  "Лідер", Президент парламенту Іллінецького НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- гімназія №2 ", яка розповіла про традиції своєї школи, Франко Катерина - лідер учнівського самоврядування Іллінецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, яка ознайомила присутніх з роботою клубу "Ровесник", Дробаха Юлія розповіла про "Козацьку республіку" Дашівської ЗОШ І-ІІ ступенів та інші. Учасники круглого столу почули чим живе молодь, які має пріоритети, захоплення, життєві цінності, про що мріє.

 В свою чергу Анатолій Фаріон та Сергій Семенюк розповіли про роботу райдерджадміністрації та районної ради, досягнення району, висловили впевненість в тому, що є гідна зміна старшому поколінню, адже учні вміють організувати себе, свої колективи і побажали їм і надалі бути такими ж активними, успіхів  у їхніх справах, ніколи не залишатися на узбіччі будь-яких подій. Загалом атмосфера під час проведення "круглого столу" була теплою і невимушеною. Незабаром Новий рік і райдержадміністрація, районна рада, відділ освіти райдержадміністрації подбали про те, щоб ця зустріч принесла всім новорічний настрій  та святкові сподівання.А.Фаріон, С.Семенюк, О. Животівський вручили подяки лідерам учнівського самоврядування та новорічні подарунки. А вихованці Центру дитячої  та юнацької творчості  на завершення зустрічі заспівали щедрівки і привітали  усіх з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим.

19.01.2011 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: «1»
Всього новин: 4