Порядок закінчення 2013-2014 н.р. та проведення ДПА

 

         Визначено порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2013/2014 навчальному році (лист МОН 14.02.2014 № 1/9-115). 

         У цьому навчальному році навчальні заняття завершуються 30 травня. У цей день проводиться свято «Останній дзвоник». Документи про повну загальну середню освіту вручаються випускникам 11-х класів 31 травня - 1 червня 2014 р. на урочистих зборах. Документи про базову освіту вручаються учням, які закінчили 9-й клас, 18-19 червня. 

У 4-х класах державна підсумкова атестація проводитиметься з 13 по 22 травня, у 9-х класах з 2 по 16 червня, в 11-х класах з 23 по 29 травня 2014 року .

У 4-х, 9-х та 11-х класах у 2013/2014 навчальному році атестація буде проводитися за збірниками завдань, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 27.12.2013 № 1844 «Про надання грифа Міністерства освіти і науки України збірникам завдань для проведення державної підсумкової атестації».

Також Міністерство освіти і науки пропонує використовувати збірники завдань для ДПА, що видавалися у 2011 – 2013 роках (лист Міністерства освіти і науки від 20.03.2014 року № 1/9-158).

У 4-х класах державна підсумкова атестація проводиться з 13 по 22 травня із української мови та читання, математики. У навчальних закладах з навчанням російською, іншими мовами національних меншин можуть підлягати атестації і результати навчальної діяльності з мови навчання (мова і читання).

Атестація в основній школі проводиться з 2 по 16 червня з п’яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

Державна підсумкова атестація з української мови (диктант) для випускників 9-х класів проводитиметься 13 червня 2014 року. Завдання буде оголошено в день проведення атестації по телебаченню (канал УТ-1) та радіо.

Державна підсумкова атестація розпочинається о 9 годині.

На проведення атестації відводиться 1 астрономічна година. Відлік часу ведеться від початку читання вчителем тексту.

Текст диктанту визначатиметься за «Збірником диктантів для державної підсумкової атестації з української мови. 9 клас»                       (укл. Авраменко О. М. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2014).

Державна підсумкова атестація з математики у формі інтегрованої письмової роботи з алгебри та геометрії за навчальним посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики. 9 клас»                 (авт. Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С., за редакцією Бурди М. І. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2014) проводитиметься

2 червня 2014 року. За результатами роботи учням виставляється одна оцінка – з математики. Оцінка виставляється у класному журналі на сторінці предмета «Алгебра» у колонку з написом «ДПА» після колонки з написом «Річна».

Варіанти завдань першої та другої частин атестаційної роботи з математики добирають загальноосвітні навчальні заклади, третьої та четвертої частин – Департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрацій за вказаним посібником (оголошується в день атестації по обласному радіо о 9.00 годині).

Державна підсумкова атестація з математики проводиться протягом 3 академічних годин (без перерви) для учнів загальноосвітніх класів. Учні класів з поглибленим вивченням математики виконують атестаційну роботу протягом 4 академічних годин (без перерви).

Державна підсумкова атестація з російської мови для випускників 9-х класів, які не атестовані з української мови, буде проведена 13 червня 2014 року за завданнями Департаменту освіти і науки, які будуть видані напередодні за замовленнями органів управління освітою райдержадміністрацій та міських рад, поданими до 30.04.2014 року.

Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів буде проводитися з трьох предметів з 23 по 29 травня у письмовій формі за збірниками завдань профільного Міністерства. У цей період навчальні заняття для одинадцятикласників не проводяться.

  Державна підсумкова атестація з української мови є обов’язковою і проводиться 23 травня 2014 року у формі переказу без творчого завдання за текстом, визначеним Міністерством освіти і науки України за посібником: «Збірник переказів для державної підсумкової атестації з української мови. 11 клас» (укл. Авраменко О. М., Чукіна В.Ф. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2014).

Завдання буде оголошено в день проведення атестації по телебаченню (канал УТ-1) та радіо.

27 травня 2014 року проводиться ДПА з історії України або математики (для учнів, які навчалися за універсальним профілем) або профільного предмета (для учнів, які навчалися в класах інших профілів).

Державна підсумкова атестація з математики в 11 класах проводиться у формі інтегрованої письмової роботи з математики (інтегрована робота з алгебри та початків аналізу і геометрії) за навчальним посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики. 11 клас»               (авт.  Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С., за редакцією Бурди М. І. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2014) в двох частинах.

Варіанти завдань першої та другої частин атестаційної роботи з математики добирають загальноосвітні навчальні заклади, третьої та четвертої частин – Департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрацій (оголошується в день атестації по обласному радіо о 9.00 годині).

29 травня 2014 року відбудеться державна підсумкова атестація з предмета за вибором учнів.

Державна підсумкова атестація з російської мови для випускників 11-х класів, які не атестовані з української мови, буде проведена 23.05.2014 року за завданнями Департаменту освіти і науки.

Бали за державну підсумкову атестацію в основній та старшій школі виставляються у класному журналі у колонку з написом «ДПА» без зазначення дати після колонки з написом «Річна».

Випускникам, які звільнені від проходження державної підсумкової атестації, робиться запис (звільнений (а)).

Терміни проведення державної підсумкової атестації для учнів, які з поважних причин не з’явилися у визначені дні для її проходження:

1.   Українська мова (диктант) / російська мова у 9 класі – 19.06.2014 року.

2.   Математика у 9 класі – 17.06.2014 року.

3.   Українська мова (переказ)/ російська мова у 11 класі – 11.06.2014 року.

4.   Математика /історія України /профільний предмет у 11 класі –  13.06.2014 року.